| noone3239 a întrebat:

DAU FUNDA! Buna ziua, am o mare problema in legatura cu PC-ul. A inceput sa se inchida singur, deodata. Si cu cat il tin mai mult inchis, cu atat sta mai mult deschis. Sa fie ceva din Windows sau din componente? Se mai merita sa il reinstalez sau sa il duc la reparat? Multumesc.

Răspuns Câştigător
| Verdant a răspuns:

Ai sursa de prea multi W pentru pc-ul tau si se supra-incalzeste. Sau placa video se supra-incalzeste, cel mai probabil asta ar fi, cumparati un ATI sau IMD, nu se incalzesc asa rau. Cu cat il tii mai mult inchis, cu atat se raceste mai mult placa video si merge mai mult. Sugestia mea este sa-i cumperi o alta placa video si sa te duci la reparat cu el sa ti-o fixeze, in caz ca nu stii tu.

| noone3239 explică (pentru Verdant):

Am de 5 ani calculatorul si am aceleasi componente de la bun inceput. Este posibil in conditiile astea sa se intample asa ceva?

| Verdant a răspuns (pentru noone3239):

Este destul de vechi. da este posibil. du-l la reparat, trimite-l la Bucuresti, acolo se pricep!

5 răspunsuri:
| Sebastian1996 a răspuns:

Cred ca ar trebui sa-l duci la reparat. Are probleme cu sursa.

| ThePinkPant3r a răspuns:

Du-l la reparat.

| Salvatore_Patrick_1993 a răspuns:

Depinde ce componente ai, Cata memorie are placa video si Hard-Disk-ul?