| dixi9516 a întrebat:

Dau funda celui care ma lamureste in legatura cu o problema. Am un calculator(monitor+ unitate) mai vechi care nu mai functioneaza, dar nu poate fi nici reparat. Ce sa fac cu el, unde pot sa il duc? Mentionez ca sunt din prahova. Piesele din el nu pot fi de folos deoarece nu se mai fabrica. Astept raspuns. Va multumesc!

Răspuns Câştigător
| valentingb a răspuns:

Legat de raspunsul cu fier vechi...banuiesc ca pc-ul tau nu e din fier, nu? laughing Il poti duce la un centru de colectare a deseurilor electrice, sau la Cosmote/Vodafone/Orange, ei colecteaza baterii si alte alea. Vorbesti cu cineva de-acolo si iti spune cand anume sa-l duci (cand vine masina de colectare a deseurilor electrice periculoase).

3 răspunsuri:
| Fresh a răspuns:

Pune pe un site piesele chiar daca nu se mai fabrica. poate se nimereste sa aiba cineva nevoie happy

| PyKaciu a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa scapi de elhappy

| Troper a răspuns:

Îl duci la fier vechi, altceva nu mai poți face dacă avea piese cel puțin funcționabile le puteai da la second-hand, dar în aceste condiții nu mai ai ce face cu el.