| Stef101 a întrebat:

am un laptop fujistu computers Siemens si nu stiu ce are de nu se conecteaza la net sad. Wirlessul este parins de la buton [are un buton in fata] dar nu stiu de ce nu-mi apare status conexiune nici la ceas jos nici in control panel. Eu mai demult facut o scurtatuira pe net la wirles [aia care imi apata wirlesurile din apropiere] cand deschoid aia nu-mi apare routerul in lsita si cand deschid local area connction nu-mi apare id gateway si restul... Pe laptop am wind xp home edition si aproape 2 gb rami. Ma puti ajuta plzzz crying dau fundita love struck daca vreti poza o sa va fac un print happy

Răspuns Câştigător
| IulianP a răspuns:

Intra in Control Panel-> System-> Device manager si vezi daca iti apare vreo bulina galbena.
Poate ai probleme cu driver-ul de la placa wireless.

| Stef101 explică (pentru IulianP):

Da asa am probleme cu placa ca la toate is aproape semne de exclamare in tringhuiri galbene. Bv funda! Stii cat costa o placa?

| IulianP a răspuns (pentru Stef101):

Pai instaleaza driverele laptopului de pe site-ul producatorului. Nu trebuie sa schimbi nimic.