| anonim_4396 a întrebat:

Dau funda!
PC-ul meu are placa de baza stricata si nu ii merge sunetul. Daca cumpar niste boxe pe USB vor merge.
Pe placa video HDMI pot avea sunet dar pe placa de baza nu merge!

Răspuns Câştigător
| horia2012 a răspuns:

Daca toate driverele sunt cele corecte pentru Windows si placa de baza si sunt instalate corect si totusi nu ai sunet, atunci e posibil ca numai sunetul de pe placa de baza e defect. Daca placa de baza ar fi stricata nu ai mai putea face nimic. Te uiti ce slot ai pe placa de baza (de genul PCI) si cumperi o placa de sunet. Ceva de genu:
http://www.evomag.ro/......-Bulk.html
Sunt si modele mai ieftine.

5 răspunsuri:
| BJK1903 a răspuns:

Daca ei cu USB o sa iti mearga 100%, tie ti s-a stricat mufa pentru boxe si daca ar fi sa o repari ar fi pana in 50 lei. Dar isi merita banii si cele cu USB. Funda? happy

| Mary012 a răspuns:

Daca vei lua pe usb va merge tie nu iti mai merge acolo mufa unde bagi boxele nu?

| MultiCore a răspuns:

Păi portul jack de 3.5 mm este independent de porturile USB. Ele nu au legătură între ele, deci mai mult ca sigur că îți vor merge boxele cu mufă USB. De unde știi că placa de bază e stricată, oricum? Poate un update de drivere rezolvă situația.

| iamcringe a răspuns:

Voi cumpara niste boxe ieftine intai sa vad daca va merge.
(Voi da funda cand voi vedea daca functioneaza boxele)