| catalin231998 a întrebat:

Am un router wireless D-Link dir 501 si incerc de o ora sa il configurez. Imi zice ca sunt gresite numele si parola de la internet (rcs-rds) dar ele sunt bune... adica nu sunt gresite. Va rog cum fac sa mearga internetul de pe router.

3 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Http://essentialroit.blogspot.ro/......oerds.html Majoritatea pasilor sunt identici.

| mihai69 a răspuns:

Poate nu îl configurezi corect.
Ai ales să faci o conexiune PPPoE?
(pag. 20 din manual: http://www.dlink.com/......_00_EU.pdf )

| Catalano a răspuns:

In primul rand asigurate ca ai pus bine cablurile. cel de internet sa fie in wan(albastru) iar pentru calculator in lan(acel cablu cu doua mufe). in al doilea rand ai un cd micut. introdul in pc, laptop si urmeaza ghidul de instalare(selecteaza la inceput modelul- scrie pe spatele lui cum se numeste acel model no), dai next, next si la un moment dat de intreaba ceva de retea ( in care pe pune sa alegi dynamic ip, ppoep ceva de genu si mai sunt vreo 2). tu alegi acel ppoep si apoi introduci user si parola. merge 100%.