| catalin231998 a întrebat:

Am un router wireless D-Link dir 501 si incerc de o ora sa il configurez. Imi zice ca sunt gresite numele si parola de la internet (rcs-rds) dar ele sunt bune... adica nu sunt gresite.Deci nu am gresit nimic si sunt sigur. Am avut aceasta configuratie de 2 ani dar i-am dat reset la router si acum nu mai merge. Va rog cum fac sa mearga internetul de pe router.

17 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

La nume scrie admin si la parola nu scrii nimic. Cu litere mici scrii admin.
D-Link DIR-501 nu are parola implicita (default).

| catalin231998 explică (pentru neluL):

Ok nu acolo am probleme... am proble la conectarea la internet cu parola si numele de la rds spune ca sunt gresite dar nu sunt

| neluL a răspuns (pentru catalin231998):

Poate se foloseste si majuscula! Suna la informatii clienti RDS si spune-le problema.

| catalin231998 explică (pentru neluL):

Am sunat si au zis ca nu ii intereseaza de routerul meu si daca vreau sa imi cupar router de la ei laughing. Totusi de ce nu merge ca inainte merge super dupa l-am resetat si nu mai merge

| neluL a răspuns (pentru catalin231998):

Pai fara router merge parola? Problema nu este routerul, de parola parca era vorba. Soate routerul si baga cablul direct, incearca parola.

| catalin231998 explică (pentru neluL):

Merge internetul daca nu bag firul in router si il bag in pc

| neluL a răspuns (pentru catalin231998):

Fara parola de la RDS?

| catalin231998 explică (pentru neluL):

Cu parola si cu numele... deci parola si numele sunt bune

| neluL a răspuns (pentru catalin231998):

Vezi threadul asta http://forum.softpedia.com/......vice-name/
Uite o configurare aproximativ la fel cu a ta http://dan-blog.ro/......t-rds.html

| catalin231998 explică (pentru neluL):

Tot imi da numele si parola gresita. Zice "Your username or password is wrong, please fill in again, then press "Connect". Dar sunt bune 100% eu cred ca e din cauza routerului deoarece cu o zi inainte sa imi faca chestia asta nu mi se mai aprindea becul led de pe router de la internet. As dori sa stiu daca e din vina routerului sau din vina netului

| neluL a răspuns (pentru catalin231998):

E de la ei, routerul nu are nimic.

| catalin231998 explică (pentru neluL):

Ti-as arata niste print screenuri dar nu stiu unde sa le pun

| neluL a răspuns (pentru catalin231998):

Aici http://imgur.com/
apoi posteaza linkul de la ele. Poti sa mi le dai si in privat.

| catalin231998 explică (pentru neluL):

Ti-am dat pozele... Daca mai trebuie mai fac. Ce crezi e ceva de la net?

| neluL a răspuns (pentru catalin231998):

Stai sa le vad!

| neluL a răspuns (pentru catalin231998):

Ti-am raspuns prin pm! Suna providerul de internet.

| Dtm_Tzauu_1998 a răspuns:

Scrie parola cu litere mari! funda?