| Vasy1999 a întrebat:

Dau Funda si Vot! Buna TPU am o problema cam mare si nu-i pot da de capat si sper ca voi sa ma ajutati. Am o tableta Allview Ax2 Frenzy (cred ca o am de 3 saptamani) si am facut si abonament la internet nelimitat (in tableta se poate baga sim) si pana acum 2-3 zile netul mergea perfect chiar mai bime ca pe Pc dar de Sambata dupa amiaza a inceput sa mearga netul foarte greu iar viteza de download era in jur de 50kb/s maxim si inainte aveam 450kb/minim si ajungeam chiar si la 1-2 mb /s si mentionez ca tableta nu e aglomerata de aplicatii am doar e jocuri pe ea scoase din google play (dream soccer league, duty of heroes si trial xtreme 3). De ce merge netul asa de greu si ce pot sa fac ca sa revina la normal?

Răspuns Câştigător
| Evolution a răspuns:

E clar că e de la sim, semnalul slab sau de la ei, dacă ai abonament de la frog e clar, netul e praf acolo.
Sună la servicii cu clienţii de la abonamentul tău şi spune-le problema, dacă netul merge la o viteză mică pe tabletă e clar că tableta nu are nimic.

| Vasy1999 explică (pentru Evolution):

Netul e de la Orange si daca nu sun acolo nu se va remedia problema?

| Evolution a răspuns (pentru Vasy1999):

Nu ştiu, eu sunt pe Vodafone şi când am avut probleme cu netul să îmi pice sau să meargă mai încet (eu am telefon Samsung galaxy s2 şi la mine ajunge undeva viteza pe la 5mb/s pe cartelă, deci dacă aş fii avut un telefon mai performant cred că urcă mai mult ) şi mereu sunam la ei şi imi retrimiteau setările şi imi explicau ce să fac, poţi să te duci la un centru Orange să ţi-l facă ei cu tableta.

5 răspunsuri:
| OrangeHelper a răspuns:

Salut,

Te vom contacta in privat pentru verificare situatiei.

Cu prietenie,
Orange Helper

| Vasy1999 explică (pentru OrangeHelper):

Ok si eu am trimis un mesaj acum cu toate datele de care aveti nevoie.

| Vasy1999 explică (pentru OrangeHelper):

Mai verificati si voi mesajele din privat ca vad ca inca nu ati rezolvat problema la net.