| vladucu a întrebat:

Dau fundita cui imi poate spune de ce imi apare eroarea asta la Battelfield2 :"The program can't start because d3dx9_25. dll is missing from your computer.Try reinstaling the aplication to this fix problem."

Răspuns Câştigător
| void a răspuns:

Problema este de la DirectX.
Instaleaza ultima versiune DirectX9.
http://www.microsoft.com/......tails.aspx

6 răspunsuri:
| ronin33dan a răspuns:

Ti-a raspuns Void!

| maniac a răspuns:

Http://www.dll-files.com/dllindex/dll-files.shtml? d3dx9_25 downloadeza-l si pune-l in fisierul unde ai instalat u jocul. Vezi daca nu gasesti unde sa dai sa downloadezi ...vezi ca trebuie sa scrie undeva free download mai jos intr-un chenar

| vladucu explică:

Jocul mi-a mers inainte pe acest computer si oricum am intelegeam traducerea si singur, mersi oricum dar cred ca de la direct x este problema, am incercat inainte sa instalez direct x dar nu a mers dar canda am instalat un joc ce avea directx a mers deci raspunsu castigator siti al cui este insa nu as vrea sa il iau de pe saitul Microsoft...

| thenight a răspuns:

Daca jocul este de pe net poate aparea acesta problema. eu te-as sfatui sa faci ca si in accea instructiune si sa il reinstalezi iar daca face la fel cauta alt joc. sau sa schimbi calculatorul in cel mai rau caz

| Static a răspuns:

Pai sa-ti traduc Programul nu poate incepe deoarece d3dx9_25. dll lipseste din computerul tau. Incearca sa reinstalezi aplicatia ca sa repari problema. Deeci e simplu care e problema. Merit Funda big grin