| Buggz a întrebat:

DAU FUNDITA+VOT: Deci, am nevoie de ajutor. Poate ati auzit de jocul Habbo Hotel(daca nu, continuati sa cititi intrebarea oricum). Daca da, precum stiti, pentru a avea coins trebuie sa platesti bani. Eu am facut un Retro Habbo(un server privat in care totul este gratis). Totul bine si frumos, am facut site, si totul merge ca pe roate cu exceptia unui mic detaliu: Este evident ca nu pot tine serverul Debbo deschis 24/7, pentru ca asta ar insemna ca trebuie sa tin calculatorul deschis toata ziua. Cum se numeste acel lucru care imi tine serverul deschis tot timpul? Imi dati va rog niste detalii(cat costa, cum functioneaza toata treaba etc.). Multumes enorm, DAU FUNDA PENTRU CEL MAI BUN(NU CEL MAI RAPID) RASPUNS happy

Răspuns Câştigător
| lvl1000 a răspuns:

Ce cauti tu este un serviciu de "hosting". Cumperi spatiul pe servarele unor firme specializate.Pretul difera in functie de cate resurse ai nevoie, trafic generat etc.
Sau daca ai posibilitatea obtinerii unui laptop pe care il poti lasa sa mearga non-stop ( consumurile electrice sunt neglijabile, nu e ca la desktop).

Variante sunt, totul depinde de cata pasiune si bani vrei sa investesti.

| Buggz explică (pentru lvl1000):

Tywinking Si stii cumva sa-mi dai cateva nume(evenutal si site-uri) ale unor astfel de firme? big grin A, si presupun ca ar trebui sa platesc regulat(nu doar o data), nu? Multumesc din nouwinking

4 răspunsuri:
| AdryanTheFuck96 a răspuns:

Hey buggz imi dai si mie site-ul?
eu ma joc retro hotel unde ai foarte multi bani si pixeli doar ca ii pe germana si mie imi trebuie unu pe romana... plz imi dai site-ul

| AdryanTheFuck96 a răspuns:

Hey
si eu ma joc retro hotel, ii ceva gen habbo doar cu multi bani si pixeli
si faza naspa ii ca e pe germana si mie imi trebuie pe romana.
imi poti da site-ul tau de habbo? sau debbo?

| AdryanTheFuck96 a răspuns:

Uite aici un site de hostat http://www.hostgator.com/