| irinuk11 a întrebat:

Dc mi se inchide calculatorul singur?

Răspuns Câştigător
| alex2009 a răspuns:

De unde esti atat de sigura ca nu ai un virus in pc? Nu exista anti-virusul perfect... Iti propun sa iti reinstalezi Windowsul si daca se va mai inchide dupa ce il reinstalezi, atunci da, ai o problema cu o componenta din pc. Spatiul pe C trebuie sa fie minim 4 giga pentru ca sistemul de operare sa mearga in conditii optime dar in nici un caz lipsa spatiului pe C nu iti inchide pc singura problema pe care o poate crea lipsa spatiului pe C este fuctionarea pc cu greutate. Eu aveam in pc un virus care imi aprindea si inchidea pc cand era pus pe stembai si acesta nu era detectat de anti-virus asa ca nu msi fi atat de sigura ca nu ai virusi in pc.

35 răspunsuri:
| Arthur a răspuns:

S-ar putea sa ai sursa prea slaba, daca ai mai schimbat din componente. De exemplu placa video sau audio...etc.

| costymaximus a răspuns:

Poate un virusel, ceva?

| alex2009 a răspuns:

Daca o sa reinstalezi windowsul sa faci partitia C mai mare ca sa iti incape toate programele si sa iti mai ramana si minim 4 giga liberi. Multumesc de fundita

| JeSa a răspuns:

Posibil sa ai un virus tongue

| alecs871 a răspuns:

Mici erori, mici virusi big grin

| viatadecacatt a răspuns:

Ori ai virusi, ori din cauza ca numai ai spatiu, cum ti-a spus si tie cineva.
Cheama si tu pe cineva care se pricepe la calculatoare sa te rezolve.

| cretzufinish a răspuns:

Ai probleme cu sursa...mergi la un "doctor" happy
Dar pana atunci baga un nou windows ca poate fi si vb de un virus "porcin" laughing

| Alex_7297 a răspuns:

Pentru că poate să se închidă singur!

| BabyPink a răspuns:

Aşa am păţit şi eu anul trecut.De fiecare dată când loveam ceva de birou, gata se deschidea calculatorul. Dar am pus(chestia aia care în caz de îţi cade curentul rămâne calculatorul deschis încă 5 minute, am uitat cum se numeşte).

| BabyPink a răspuns:

Ahh, scuze.Nu am fost atentă. Am crezut că zici de ce ţi se deschide calculatorul.Sunt atât de obosită că de abia văd ce scriu.
Scuze încă o dată.

| DianaLostInDreams a răspuns:

De la virusi, reinstaleaza windowsul pana nu e pr tarziu.

| Adryan28 a răspuns:

Iti spun eu din ce cauza ti se inchide pc "singur". Este din cauza sursei nici decum de la virusi! Sursa ta mai mult ca sigur este de 350W (slaba) si de aceea pc se stinge singur pentru ca componentele pc-ului nu primesc suficienta putere de la sursawinking Aceasta problema care ai avut-o tu am avut-o si eu si era din cauza asta. Nu te mai lua dupa astia care raspund aiurea ca cica ai avea virusi sau sa reinstalezi windowsul. Si tine minte: daca reinstalezi windowsul asa... mereu hardul nu va rezista mult!winking

| drg1994 a răspuns:

E de rau asa am patit si eu zii lu cineva sati bage placa de baza in alt loc
acolo st doua locuri in care poti sa bagi placa de baza ca daca nu ti se arde pcul pup

| irinuk11 explică:

Nu am nici un virus in comp.cineva mi-a zis ca e ceva de la
procesor

Sau din cauza ca nu mai am spatiu in c?

| Nicolae_Laurentiu_1993 a răspuns (pentru irinuk11):

Nu are treaba hdd cu problema care o ai pot fi tranzistorii ori coleru de pe răcitor sau poate fi chiar proccesoru însuși problema ori placa de baza defecta sau poate fi din cauza ca se încălzește prea tare verifica ventilatoarele din unitate schimba pasta termo conductoare si itinrecomand programul de monitorizare a temperaturii daca ști sa lucrezi cu programul si programu este Everest ultimate

| larrii a răspuns:

Pai verifica sa nu aiba calculatorul praf la motor acolo sau cum se cheamalaughing ca asa imi facea si mie si asta era cauza,,,

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate se supraîncălzește.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca ti se inchide si ramane inchis un timp (nu mai porneste) atunci e de la procesor, temperatura prea mare caz in care iti recomand niste pasta termoconductoare si un cooler mai bun, daca ti se restarteaza e sursa sau depinde poate fi si placa video, faza asta o face in general la ati radeon, sau la doula placute de ram de modele diferite gen kingmax cu samsung.

www.mirceabondar.com

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate ca s-a ars ceva pe acolo eu am chestia asta de doi ani!

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Problema asta o am si eu...

| Ryuunosuke a răspuns:

Iti spun eu adevaratul motivwinking adevaratul motiv este ca ai o problema la culer daca se pune praf sau scame ceva el incepe sa nu mai functioneze cum trebuie si eu am avut problema asta dar mi-am curatat culerul na acum poti avea tu o problema la pc

| dariusel a răspuns:

Iti Spun Sigur 100% E de la Procesor este prea incalzit, Schimbai Pasta Aceea si pune-i Un nou cooler sau il poti lasa pe asta dar schimbai pasta ca daca nu vei strica procesorul si placa de baza.

| mihneatzu a răspuns:

Arevirus spyware virus porcin

| Rakyy a răspuns:

Buna sincer sa fiu stiu de ce! happy pai asta se intampla din cauza pastei de termice care se aplica pe procesor si pe placa aidio etc
e asta trebuie schimbat
trebuie sa cumperi ceva mai bun si sa iti mai zic ceva si colerul (raduatorul acela cu motoras la procesor sau unele nu au motoras au numai radiator dar alea sunt stifturi)daca colerul este slab nu e bun ok asta am lamurito daca il ai slab iti cumperi altul si asta cam ar fi tot vreau sa te sfatuiesc sa nu te iei dupa toti prosti astia pentur ca nu e bine sa iti reinstalezi windowsul de 1000 de ori sa stii oricum iti recomand un antivirul avast dar sa stii nu e asta problema este procesorul si daca cunva mai ai probleme dupa ce faci tot ce tiam spus s-ar putea fi de la surssaaa! asta se rezolva te uiti cati w are de obicei ar trebui sa fie mai bun de 350w ok pentru ca daca iti bagi de
ex:rami
-placa video noua
-coler mai puternic si mai bun
-sau orce te rog frumos sa imi spui cat are daca e in garantie sa nu-i rupi sigiliul sa stii ca o sa ti se para amuzant am doar 14 ani dar stiu o gramada despre pc-uri
sa stii si te rog sa ai toata increderea in minehappy

| Georgescu_Anca-Despina_1950 a răspuns:

Si eu patesc de ani de zile acest lucru. Uneori cand deschid calculatorul se stinge si se aprinde singur de trei ori.Astazi insa mi s-a stins lucrand. Logic ma gandesc ca daca ar fi fost o defectiune din 2012 de cand patesc asta s-ar fi stricat PC, sunt 4 ani de cand mi s-a intamplat asta prima data.Eu presupun ca este un virus sau altceva ca atunci se introduc lucruri in P.C deoarece am gasit lucruri in P.C care nu le-am introdus eu, uneori apar si programe.Si de un an a aparut sa instalez windows 10 si multe lucruri sunt atasate la acest windows 10. Eu sterg anumite lucruri dar le introduc iar.Eu consider ca P.C este agresat astfel cu anumite scopuri. Posibil au si un program spion motiv pentru care eu nu mai am ceva ce ar putea interesa, tin P.C mai mult gol iar daca am ceva ce am nevoie de el il salvez pe stick. Am mai cautat si pe alte forumuri si mi-au recomandat malware bytes pentru malware deoarece acesta produce inchiderea si deschidera fara motiv dar problema nu a fost eradicata.Ce depisteaza acest anti malware nu depisteaza alte antivirusuri.Vi-l recomand este disponibil si free https://www.malwarebytes.org/

| Georgescu_Anca-Despina_1950 a răspuns:

Astazi mi s-a inchis si deschis calculatorul, dupa am constatat ca au schimbat optiunile au deselectat si selectat altceva.GWX get windows 10 care a aparut fortat si eu ne putand sa il sterg am selectat : Hide icon and notifications dar a fost deselectat cand s-a stins si repornit PC aparand show incon and notifications si ce stiu eu ce alte modificari in P.C au mai facut, dar eu asta am vazut. Cand se opreste singur si reporneste se umbla in P.C Nu cunosc modalitatea de a se intra in P.C dar este clar ca asta fac cand se inchide si redeschide singur P.C

| catalin2984 a răspuns:

Nu e virus se incalzeste procesorul probabil ai coolerul ars la procesor...

| rostonol a răspuns:

Se supra incalzeste asa ca stergel de praf si eu am niste virusi dar nu de aia mi se inchide

| Bogdan_Valentin_Dinu_1987 a răspuns:

Buna seara tuturor.Pentru inceput, toti cei care aveti probleme cu inchiderea pc-ului, exista o singura problema:pe placa de baza exista niste condensatori care sustin tensiunea reglata la parametrii normali.Cand se strica acestia, pc-ul incepe sa se stinga singur.Asta este singura problema.Insa:Singura rezolvare este o placa de baza noua. Sper ca am fost de ajutor.