| boy19boy a întrebat:

Dc mi se porneste calculatoru numai cad vrea el adica daca vreau sal pornesc numi porneste si daca astept putin si apas iar pe buton imi porneste?

2 răspunsuri:
| paulpaul25 a răspuns:

Poate ai o problema la contactul de la butonul de jos

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1) poate este virusat. Scanează-l cu câţiva anti-viruşi diferiţi pe rând; 2) poate e obosit ( RAM insuficient, fragmentare critică a fişierelor, discul C plin). 3) poate e ceva la nivel tehnic, vreo conexiune nu e bună... Du-l la specialist. Dar dacă vrei mai întâi să faci tot ce-ţi stă ţie în puteri pentru a-l trata îţi propun următoarele: pentru început defragmentează discurile, eliberează memoria cât poţi de mult de fişierele inutile, îndeosebi de pe discul C şi apoi scanează. Dacă găseşti viruşi fă scanare repetată (restartând calculatorul în prealabil), foarte probabil ca aceştia să reapară. În aşa caz caută pe google denumirea viruşilor şi vezi cum pot fi eliminaţi (sunt foarte mofturoşi, vor "grijă" fiecare în felul său). Dacă calculatorul continuă să se comporte "neadecvat" reinstalează sistema sau, mai moale, repară versiunea instalată.