| anonim_4396 a întrebat:

Dc placa video nu mai merge la capacitatea la care mergea cand am luat pc-ul, merge mult mai slab si nu e placa video proasta nVIDIA geforce GT 520M aprox memory 1 gb, ce i s-a intamplat de merge asa de slab?

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

Ai notebook? Acum am observat! Descarca-l pe acesta
http://www.geforce.com/drivers/results/59644

15 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Nu are cum sa mai mearga ca acum 3-4 ani in urma! Calitatea video si in jocuri a crescut de acum 3-4 ani si pana in prezent, de exemplu Adobe flash player a ajuns la versiunea 11 fata de versiunea 7 sau 8 de cand ai placa, la fel si alte codecuri! Deci a crescut calitatea in video dar placa ta a ramas aceeasi.

| AlroAlex98 a răspuns (pentru neluL):

Placa video nu e veche are doar 1 an de aceea nu inteleg dc nu mai merge bine, daca era veche imi dadeam seama dc nu mai merge dar in timp ce o am de doar 1 an

| AlroAlex98 a răspuns (pentru AlroAlex98):

Si cred ca ai auzit cu siguranta de pro evolution soccer 2013, acest joc arata si niste specificatii de sistem, ei bine acum 3 luni imi arata placa video la 1 gb, iar acum la doar 128 mb, daca intru in dxdiag imi arata tot 1gb si acum, iar in bios imi arata tot de 128 mb

| neluL a răspuns (pentru AlroAlex98):

Ai facut update la ultimul driver pentru placa ta video?

| AlroAlex98 a răspuns (pentru neluL):

Din cate stiu da

| AlroAlex98 a răspuns (pentru AlroAlex98):

Am instalat acum ultimul driver de la placa video ca sa fiu sigur si imi zice ca nu e compatibil

| neluL a răspuns (pentru AlroAlex98):

Cum ai facut si de unde l-ai luat?(da-mi link) Ce sistem de operare ai? 32 sau 64 bit!

| AlroAlex98 a răspuns (pentru neluL):

Asta e site-ul http://www.siliconguide.com/drivers/device/2169/,am windows 7 ultimate sistem pe 32 bit

| neluL a răspuns (pentru AlroAlex98):

Vezi ca ti-am dat link de download la cel mai nou driver.

| AlroAlex98 a răspuns (pentru neluL):

Nu,am laptop

| neluL a răspuns (pentru AlroAlex98):

E acelasi lucru big grin

| AlroAlex98 a răspuns (pentru neluL):

Gata am terminat de instalat driverul

| AlroAlex98 a răspuns (pentru AlroAlex98):

Multumesc mult acum imi arata 992 mb

| neluL a răspuns (pentru AlroAlex98):

Nu conteaza cat iti arata in MB! Vezi diferenta la video si in jocuri la placa video!

| neluL a răspuns (pentru AlroAlex98):

Ai notebook? Acum am observat! Descarca-l pe acesta
http://www.geforce.com/drivers/results/59644