| Alex892 a întrebat:

De acum 2, 3 saptamani cand intru intr-un joc(orice joc) imi merge normal 10-15 minute iar dupa incepe sa gandeasca cu incetinitorul. M-am hotarat sa ma uit prin unitate si cand sa ma uit ventilatorul de la placa video nu se mai invartea(calculatorul era deschis) presupun ca asta este motivul pentru care mi se misca greu. ce-mi sugerati sa fac

6 răspunsuri:
| RS4 a răspuns:

Daca nu reusesti sa-l faci sa mearga, du-l la un service, vei arde placa video daca nu se raceste, cine stie la ce temperaturi ajunge...Bafta!

| jhonny999 a răspuns:

Sterge-l de praf, dezlipeste eticheta sa ai acces la axul ventilatorului, si ii pui o picatura de ulei pentru mecanica fina. nu incerca sa aspiri cu aspiratorul risti sa distrugi placa baza.

| ZapaciLaa a răspuns:

Si eu am patit asta dar la mine s-a ars coolerul si am avut temperatura de 93 grade.

| PandaisHere a răspuns:

Ar putea fi din cauza prafului{e doar o parere ca de asta imi mergea si mi-e greu compu"}daca nu trebiue sa o schimbi. Succes!

| enny_4220 a răspuns:

Daca este plin de praf sterge-l
in caz ca dupa ce l-ai sters nu mere treci cu aspiratotul usor peste el
dac tot nu incearca sa-l invarti u usor asa ca un avant

| Alex892 explică:

Azi am observat ca ventilatorul de la placa video se bataie in sus in jos(daca il dai cu mana) adica zic eu ca e cam sensibil nu stiu cu sa zic...presupun ca a decedatlaughing