| 97Doru a întrebat:

Help, TPU sad, Am o intrebare daca ma puteti ajuta.In urma cu doua saptamani varu' meu mi-a dat calculatorul lui ( o unitate HP) avea windows xp pe ea, mergea perfect, netul, jocurile absolut totul ( procesor 2, 4, rami 1, 5 gb, hdd 150gb, placa video 256, destul de bunicel, mi l-a dat mie, mi-a mers o saptamna destul de bine si pe urma a inceput sa mearga din ce in ce mai greu.Pe metin sau alte jocuri merge un pic normal, pe urma se blocheaza si iar merge, pe net daca intru pe google sau facebook sau altceva, la fel, intra imediat, si dupa 2-3 secunde apare ca se incarca si la fel merge foarte greu, l'am formatat si aceeasi chestie, din ce cauza imi merge asa, Dau funda, va rog!straight face

4 răspunsuri:
| T4zu a răspuns:

Mai precis ce ai formatat la el? Daca nu ai un Anti-Virus iti recomand sa bagi unul "Bitdefender free edition" merge perfect cu ori ce PC, iar daca vrei incearca "CClean" pentru optimizare sau "Hitmanpro" daca crezi ca e virusat, ceea ce e destul de probabil daca nu ai AV. App nu te astepta sa mearga jocurile bine mai ales ca ai placa video de 256MB daca am inteles eu bine. Sper ca te-am ajutat, bafta. Inca ceva, CClean il iei de pe softpedia.com iar Hitmanpro de pe google.

| 97Doru explică (pentru T4zu):

Am Nod 32, si nu inteleg de ce la varmiu, a mers destul de bine nu statea sa astepte sa intre pe net, a mers si la mine un pic si pe urma a inceput sa mearga din ce in ce mai greu... nu stiu ce sa ii fac thinking

| T4zu a răspuns (pentru 97Doru):

Man... Nod32 nu prea este el cine stie ce, mai ales daca este si gratuit, ti-am spus ia HitmanPro de pe net, si dai un scan. Daca gasesti cv. dai delete si la sfarsit activezi licenta pentru 30 zile. Problemele apar cand chenarul se schimba in rosu si gaseste Malware, Virusi etc., daca chenarul ramane albastru nu are rost sa iti strici licenta. Dar eu unu sunt de parere ca v-a gasi ceva. Daca problema mai persista dupa ce ti-am spus eu, comenteaza aici ca ma voi uita, sau da-mi un mesaj.

| AndreiRadu00 a răspuns:

Ai virusi puneti un antivirus mai bun