| X3RO a întrebat:

De cam 2 saptamani nu imi merge netul. Imi scrie ca nu exista conexiune. Cand vreau sa caut ceva pe Google Chrome imi apare THIS SITE IS NOT SECURE
ERROR CODE : DLG_FLAGS_INVALID_CA
DLG_FLAGS_SEC_CERT_CN_INVALID

Va rog ajutati-ma

7 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Verifica data si ora calculatorului!

| Bizon95 a răspuns:

Verifica data din calculator
eroarea de mai sus suna a eroare de certificat, care, cand intrii pe google, nu are de ce sa dea eroare, in afara de motive de genul asta (data din calculator e gresita)

| X3RO explică (pentru Bizon95):

Da, dar de fiecare data cand apas sa se sync now, imi spune ca a esuat

| Bizon95 a răspuns (pentru X3RO):

Este aceeasi problema
si sync trece tot prin httpS, acel S inseamna "secure", iar asta se face numai cu un certificat care e valid, iar validitatea e numai intr-o anumita perioada, ori daca tu ai o data in afara validitatii, nu merge

ai verificat data si ora (in dreapta jos a desktop-ului)

| Bariel a răspuns:

E posibil sa ti fi luat flood de la vre un copil frustrat, ai incercat si de pe alte dispozitive?

| Bizon95 a răspuns (pentru Bariel):

Nu stii ce e aia flood, si nici cum se manifesta, mai bine nu te bagi!
iar pentru cultura ta generala
1. flood-ul nu se aplica decat daca ai IP routabil, cu toate ca nu e imposibil sa aiba, e si FOARTE IMPROBABIL
2. flood NU genereaza eroarea aia ci "time out" din cauza ca practic "teava" e atat de plina ca e ca si cum nu ai avea conexiune pentru ca nimic nu mai trece

| Bariel a răspuns:

Intotdeauna cand ai o problema cu technologia apeleaza la googlelaughing! Cu un search am gasit un video https://youtu.be/sfBsUbsiWLE poate ajuta