| EduardTPU a întrebat:

De cand am instalat un linux(ubuntu) nu imi mai merge netul. L-am dezinstalat, si pe el si pe xp-ul care era in paralel.Am instalat unul singur din nou, un win xp, la care mergea netul de fiecare data fara sa instalez driverele de pe cd, dar si cu acestea tot nu merge netul. Ce sa fie?

2 răspunsuri:
| tauretee a răspuns:

Pai trebuie sa instalezi driverele ca fare ele nu merge netu

| solo_3911 a răspuns:

Pentru a vedea daca internetul functioneaza, reinstaleaza un sistem Linux si scrie in terminal "sudo pppoeconf" da-i yes la tot ce te intreaba si iti scrii username-ul si password-ul cand trebuie. Daca internetul functioneaza inseamna ca e o mica problema cu Win XP-ul tau.