| Denisica a întrebat:

De cateva luni imi apare pe desktop, in dreapta jos, un avertisment ce ma deranjeaza rau(nu dispare niciodata). Pe el scrie "Ask for genuine microsoft software". Nu stiu daca m-ati putea ajuta v-as ramane indatorata...

Răspuns Câştigător
| eren a răspuns:

Salut am avut si eu aceeasi problema downloadeaza "remove vga" si nu vei mai avea probleme cu acel avertisment

12 răspunsuri:
| Aero a răspuns:

Problema ta sta in kitul de instalare al winxp pe care il ai. Gaseste altul, e prost acel cd de pe care instalezi.

| CosteaVlad a răspuns:

Dacă vrei dă-mi add pe id: vld_cst și-ți trimit eu crack-ul pentru xp. Este un executabil de câțiva kilo care după ce il execuți, îți va face windows-ul să fie original. Şi nici nu va mai trebui să dezinstalezi WGA-ul, pntru că o să creadă că ai licență la windows. happy

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Cumpara-ti licenta pentru pachetul microsoft si nu vei imi avea probleme.

NicolaeComan
| NicolaeComan a răspuns:

Îţi trebuie ''Windows''-ul original.

| szergiu a răspuns:

Nu cumpara nimic. aia o sesizare de la microsoft ca nu ai liceenta. nu o cumpara pentru ca nu are rost. sfatul meu :
1. ia fisierele cele mai importante pentru tine punele pe un stick sau pe cd. iar pe urma reinstaleaza windowsul. si cand reinst windowsul scoate cablu de la net afara pentru ca se trimit cateva informatii dubioase la microsoft. astfel au aflat ei ca nu ai leceenta. (da fundita) laughing

| Denisica explică:

Am rezolvat problema, mersi de raspunsuri.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dezactiveaza windows update, sterge fisierele wga, dupa care intra si sterge direcorul wga din registri si scapi de stres.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asta pentru ca ai piratat versiunea de windows. Du-te la magazin si cumpara-ti o liceenta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am aceeasi problema mersi de intrebare
mersi eren de raspuns

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Redenumesti fisierele WGA si dupa stergi ask for genuine validation to, din WINDOWS dai un restart la calculator si nu mai iti apare acel mesja enervant o sa fie ca nou. pentru alta imagine decat negru ii dai la propertis alegi o imagine si ii dai APPLY. Este foarte simplu

| DiAnA95_5642 a răspuns:

Ti-a expirat windows-ul si din aceasta cauza iti apare asa, sau daca l-ai luat pe un CD de la cineva este foarte probabil ca dupa un timp de la instalare sa iti apara textul acela pe desktop.Nu e nimic grav... mi s-a intamplat si mie lucrul asta.Iti poti reactualiza windows-ul.

| clau460 a răspuns:

Descarca RemoveWGA 1. 2 de-aici http://download11.com/removewga sau de oriunde altundeva si nu vei mai avea probleme.