| eduardooo a întrebat:

Sall TPU, Imi apare pe desktop jos in coltul in dreapta :"You may be a victim of software counterfeiting. This copy of windows did no pass genuine Windows validation." ask for genuine Microsoft software. Orice incerc sa fac tot nu imi dispare si nu am sa imi pun alt WINDOWS cine ma ajuta primul ii dau FUNDA

Răspuns Câştigător
| ganutzu a răspuns:

Uite ce trebuie sa faci...in primul rand scrie in google remove wga, dai click pe primul rezultat..ai acolo un buton de download, apoi dai click acolo in dreapta unde iti apare steluta aia sau ce o fi.dai next si o lasi sa iti intre in calculator, apoi dai un restart, cand ti se incarca imaginea cu welcome o sa iti apara o fereastra unde o sa scrie resolve now sau resolve later, dai click pe cea de a 2a. apoi pornesti programul downloadar adica remove wga si ai scapat de prostia aia tongue acest lucru apare pentru ca ai un win piratat si i-ai facut update sau ai lasat bifat automatic update din firewall.fa ceea ce iti spun si nu o sa mai ai aceasta problema, dupa ce ii faci asta poti sa ii faci update linistit tongue

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Windows-ul instalat de tine nu are licenta.De asta iti apare Genuine.

| ℓαυяα a răspuns:

Inseamna ca nu ai activat windowsul. iti trebuie o cheie ca sa il activezi happy

| Kyrie a răspuns:

Cauta pe net
How to remove windows genuine si urmeaza pasii si se rezolva happy

| keyzor a răspuns:

Laptopulmeu.net/2010/windows-genuine-remove-windows7-windowsxp/

| CoconutChocolate a răspuns:

Windows-ul tau este original? Daca nu, acesta este motivul pentru care iti apare mesajul acela. Stiu ca inainte pentru Windows XP existau anumite programe care faceau orice copie de Windows sa fie genuine. Acum nici nu stiu ce tip de Windows ai si nici nu stiu daca mai exista aceste programe sau unde le poti gasi. Eu zic ca cel mai bine ar fi sa iti cumperi tu un Windows original. big grin