| Cristi3672 a întrebat:

De câteva zile, Pc-ul meu după 2 până-n 10 minute de la pornire se oprește brusc. Poate să facă fapta asta și de 3 ori după...dar apoi funcționează fără probleme la vizionarea filmelor/serialelor pe net chiar și 10 ore... După apăsarea pe OFF, PC ul mai rulează și 5 minute, dar fără vreo imagine pe monitor. Care e problema? PC ul l-am curățat și de praf, in vară am schimbat și pasta termoconductoare

Răspuns Câştigător
| Lester23 a răspuns:

Fiind o chestie intermitenta e cam greu de depistat. As incerca sa verific sursa. Ia una de pe net (de calitate) si pune-o pe pc, daca tot face figuri o poti returna

De fel calculatoarele care se sting brusc intra intr-o protectie fie voltaj mic, fie temperaturi ridicate la nivelul procesorului etc. Verifica cablajul bine si urmareste temperaturile procesorului.

In cel mai rau caz desi nu cred aici dar nu e exclus e de la un executabil oribil aka virus in windows dar n-am mai intalnit ceva de genul de cand a aparut win 8

Pot fii multe dar ia-le treptat: sursa si cpu in special.

Daca te pricepi verifica daca ai si un integrat prajit pe placa de baza. Eu aveam, imi taia alimentarea de la coolerul de la cpu si peste un timp nu stiam de ce sacadeaza tot pc-ul si se stingea.

Succes