| ZaharescuCostin a întrebat:

Salut. Samsung sau Apple? La telefoane ma refer.
S21 Ultra vs Iphone 13 pro max(Cand se lanseaza)

4 răspunsuri:
| Legion7X a răspuns:

Ambele sunt bune dar, Din ce am înteles iphone 12 sau poate nu toate ar avea probleme reflexia lentilei cunoscut ca lens flare. https://youtu.be/68WnVfZ_JLM

Din ce am citit Mai era și problema de anumite tente de culoare pe display tot la 12. Nu stiu dacă la toate dar, sunt destule articole.

Din ce am mai citit, tot la unele iphonuri model 12 are loc scurgerea rapidă a energiei din baterie,
battery draining fast
Am gasit niste articole despre asta, plus un forum în care oamenii îsi spun experiențele.

https://discussions.apple.com/thread/251956914

Cred că depinde cum fiecare îl înimereste. Nu o fi la toate dar există cazuri. happy

| rosessunflowersandlillies a răspuns:

Depinde. Atat Samsung, cat si Apple, sunt firme ce produc telefoane de calitate. Diferenta majora vine din sistemul de operare, Android respectiv IOS. La Android imi place ca poti instala orice vrei de oriunde vrei, nu te intreaba nimeni de sanatate. Pe IOS stiu insa ca nu se putea sa instalezi aplicatii de pe google sau ceva. De asemenea, pe Android poti instala mai multe aplicatii, pe IOS e mai mic numarul (desi pe App Store apar prima oara majoritatea, mai apoi in Play Store). Sistemul IOS e mai sigur din aceste motive. Mai sunt mici diferente intre cele 2 sisteme, insa astea is cele majore. In rest, nimeni nu stie detaliile tehnice ale viitorului telefon ce va fi scos de Apple. (posibil sa nu se numeasca 13, in general companiile evita acest numar fiindca sunt si clienti superstitiosi, dar cine stie). Din nou, ambele sunt telefoane bune, insa mai bine te gandesti ce sistem de operare iti place mai mult (si ca interfata si ca tot), iar atunci cand vor aparea detaliile tehnice (din cate stiu nu au aparut, probabil prin august - septembrie, cam atunci sunt lansate/ anuntate oficial produsele lor noi in general cu detalii tehnice) mai poti intreba asta, ca sa primesti raspunsuri mai obiective. Oricum, cu siguranta ambele sunt alegeri bune, depinde doar de ce sistem de operare preferi / de bugetul pe care il ai.

Răspuns utilizator avertizat
| gamingrs a răspuns:

Samsung clar