| Edyss10X a întrebat:

De ce atunci cand bag firul de internet in laptop nu imi merge/apare nimic? Sunt conectat la router prin semnalul wi-fi dar as vrea sa bag firul in el si cand il bag nu stiu cum sa procedez...

Răspuns Câştigător
| Teardrop a răspuns:

Ce windows ai? Dacă 7, procedezi în felul următor:

Butonul Start - Control Panel - Network and Internet - Network and Sharing Center - Set up a new connection or network - Connect to the Internet - Broadband Connection

O să îți apară o fereastră în care să introduci niște date: un username și o parolă. Astea le ai pe prima pagină a contractului de obicei.

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ai instalate driverele pentru placa de retea pentru LAN ca pentru wifi sigur ai?

ai incercat sa te deconectezi de la wifi inainte?

daca ai toate cele de mai sus atunci ai creat o conexiune cu userul si parola retelei?

| umbra09 a răspuns:

Daca ai internet cu RDS&RCS suna la ei trebuie sa faci o "configuratie"