| AlexandruTeodor a întrebat:

De ce atunci cand poze ecranul de la camera e negru, dar dupa ce am facut pozele se vad intunecate? Este o camera Olympus, destul de veche dar inainte mergea.

8 răspunsuri:
| Gas a răspuns:

Probabil esti in modul manual si este setat un timp de expunere mare iar diafragma are o valoare prea mare ce o mentine aproape inchisa nepermitand patrunderea luminii. Daca nu te pricepi iti recomand sa comuti pe modul automat. happy

| AlexandruTeodor explică (pentru Gas):

Umm, am setat pe auto din butonul acela si am resetat toate setarile facute si tot la fel se vede, n-am unde sa-l duc in orasul in care locuiesc eu. Imi poti spune mai exact unde sa setez pe automat?

| Gas a răspuns (pentru AlexandruTeodor):

Daca imi zici ce model de Olympus ii iti zic. Vezi pe partea de jos pe unde se baga baterile nu are o fisa tehnica unde scrie modelul?

| AlexandruTeodor explică (pentru Gas):

X-835

| AlexandruTeodor explică (pentru Gas):

Asta am facut, asa era mereu. probabil o fi de la lentile?

| Gas a răspuns (pentru AlexandruTeodor):

Ai incercat sa intri in meniu si sa-i dai un reset?

| AlexandruTeodor explică (pentru Gas):

Asta am facut