| anonim_4396 a întrebat:

De ce cablu am nevoie pentru a conecta niște căști de gaming cu microfon la un singur jack? Căștile au 2 mufe jack și laptop-ul una. Un link de la cablu?

Răspuns Câştigător
| rrrp a răspuns:

Nu e ala (scuze).

iti trebuie cu 4 tata daca vrei sa conectezi si microfonul -- care sa intre in calc... si doua cu 3 mama in care sa intre castile.

...D2G96YBBM/

https://conectica.ro/......lock-65344

...isxNjcr-l/

| UMAJAN a răspuns (pentru rrrp):

Am pus ochii pe acest cablu recent, îmi poți spune dacă se potrivește? bit.ly/cablustereo

| rrrp a răspuns (pentru UMAJAN):

Da, e bun. am dat si eu linkul asta mai sus.

si poti sa le folosesti si la telefon daca ai jack pentru ca e aceeasi mufa cu 4 pini (iar in cealalta parte o sa intre casti+mic cu 3 pini fiecare -- cum ai tu castile).

| rrrp a răspuns (pentru UMAJAN):

Si ESTE stereo. ala care a comentat acolo jos a gresit adaptorul. daca a bagat un canal pe microfon sigur ca nu vine sunetul ca e IN, nu OUT.

e bun.

| UMAJAN a răspuns (pentru rrrp):

Ok deci, căștile astea sunt ok http://www.cel.ro/casti/casti-spacer-spk_203-pMyIyNzQv-l/ pentru firul acela? multe întrebări ik, dar nu mă pricep :)) oricum tu ai funda

| rrrp a răspuns (pentru UMAJAN):

Da, e bun pentru castile astea.

www.r-c.ro/ke_simgs/ke_prod_0033632001494237748.big.jpg

astea au 3 pini (adica au 3 zone delimitate pe mufa) si o sa le adaptezi la 4 pini (cum ai tu in laptop).

face ceva de genul asta:

https://i.stack.imgur.com/DnXRQ.jpg

si alea de la eMAG pe care le am dat in linkul de mai sus nu sunt bune. nu sunt si pentru mic.

astea de la conectica sau cele de la cel sunt bune (care sunt de fapt aceleasi).

si eu am casti tot cu 2 mufe si in laptop am o mufa si tot un adaptor am.

| UMAJAN a răspuns (pentru rrrp):

Ok, mersi mult. Au încercat mai multi să.mi explice dar doar de la tine am înțeles laughing