| theMUFASA a întrebat:

De ce calculatorul meu nu recunoaste un controller de ps4? Nu am bluetooth asa ca vreau sa-l conectez prin cablu, dar nu mi-c citeste nicunde, nu e nici in device manager, si nici in control panel la device-uri conectate, nu e nicaieri, cand il bag in calculator, controlerul se aprinde, avand lumina portocalie ca incarca. L-am pus si la un laptop si pe acesta il recunoaste imediat, ba chiar e plug and play, cu putine setari in steam.

4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Este defect calculatorul sau este vechi si nu se potriveste cu PS 4

| theMUFASA explică (pentru CristiDinBucuresti):

E abia facut, nu are o luna de cand l-am asamblat.

| RAY a răspuns:

Nu cunoaște acel tip de dispozitiv, și mie îmi ia ceva timp câteodată, mai ales la iPhone, ideea e să cauți driverul exact prin Windows update sau direct modelul pe google, vezi sa ai Windows 10

| Violleta2022 a răspuns:

Probabil pentru ca nu sunt componente compatibile cu calculatorul...