| Rauliq a întrebat:

De ce când bag castile in telefon se aude tot in difuzor și nu în căști?

2 răspunsuri:
| Bizon95 a răspuns:

Pentru ca nu fac contact bine
mufa sau mai rau priza din telefon sunt prea coclite, pline de praf, etc.
incearca sa rotesti de mufa in timp ce apesi

| Trickster a răspuns:

Pentru ca problema este ori la mufa, ori la casti. Incearca cu altele, iar daca ai telefonul bagat in husa, scoate husa. Daca nici solutiile astea nu merg, atunci inseamna ca e de la mufa. Inca o solutie ar fi sa nu le bagi complet (cel putin merge la mine) si sa rotesti pana iti apare pe telefon ca le ai conectate. Am stat mult timp cu problema asta si asa m-am descurcat