| braga a întrebat:

De ce cand deschid calculator imi apar greu iconitele angry
Am reinstalat Windowsul si tot la fel imi face straight face
Vreo solutie careva?

Răspuns Câştigător
| sergiu_6946 a răspuns:

Nu trebuie sa cumperi un nou calculator! Mi sa mai intamplat si mie:Ai instalat tu un program...care se incarca mai greu ca si celelalte.Incearca sa iti amintesti ce program ai instalat de cand ai schimbat windowsul ( un program care nu l-ai avut inainte ). Daca il gasesti, sterge-l si va trebuii sa mearga. Funda

| braga explică (pentru sergiu_6946):

Am instalat Counter Strike...
Poate o fi de la el thinking
Oricum PC-ul merge greu la inceput pana apar iconitele alea...
Dupa n-am probleme cu el
Am sa incerc solutia ta si daca merge ai funda big grin

| sergiu_6946 a răspuns (pentru sergiu_6946):

Hey LazyKiller. Merge mai bine calculatorul dupa ce ai aplicat sfatul meu?

| braga explică (pentru sergiu_6946):

Dap tongue MS!

15 răspunsuri:
| tteo92 a răspuns:

Salut!
Decupleaza pc-ul de la reteaua electrica, scoate cablurile din unitate si curata bine de praf, zona unde este placa video, colerul si sursasi verifica daca sunt bagati RAM cum trebuie, adica sa nu fie vreo placuta un pic scoaca din greseala. Apoi oune-i capacul, cablurile si poernesti pc-ul.
bafta!

| braga explică (pentru tteo92):

OK am sa incerc si asta!

| tteo92 a răspuns (pentru braga):

Incearca, si revin-o cu detalii. Daca tot asa se misca sau altfel.

| braga explică (pentru tteo92):

Asta se intampla numai cand porneste in rest merge repede...intrece pc-urile de la NASA

| tteo92 a răspuns (pentru braga):

Bine bine laughing ai curatat acol? Merge la fel?

| braga explică (pentru tteo92):

Fac asta maine acum n-am nici un chef crede-ma laughing

| Cronos126 a răspuns (pentru braga):

Morr xDDD

| raidxp a răspuns:

Ai cumva flopy disk adica disketa?

| braga explică (pentru raidxp):

Nu laughing
Nu am calculator din ala din epoca de piatra cu gratii la monitor...

| braga explică (pentru raidxp):

Nu, nu am rolling on the floor

| braga explică:

Woooww :o ce raspuns genial ai dat...
Daca raspundeti...raspundeti calumea fara glume de to rahatul cum a facut alex0209

| raducu7890 a răspuns:

Calculatorul tau este foarte vechi! Foloseste TuneUp Utilities. Daca merge la fel de greu incearca sa iei un calculator mai bun.