| cridumi a întrebat:

De ce, daca descarc cu o viteza de peste 5 mb/s leptopul meu se restarteaza? (leptopul este Sony vaio si am windows 8)

7 răspunsuri:
| Moshoo a răspuns:

Nu e de la internet, placa de retea are cel putin 100Mb/s viteza, deci nu se-mpiedica de aia 5 Mb/s.Intra in control panel sectiunea Administrative Tools- Event Viewer, aici dai dublu click si din partea stanga alegi system, dubluclick si pe panoul din mijloc o sa-ti apara toate situatiile cand systemul a dat failure.Citesti si vezi ce scrie.

| cridumi explică (pentru Moshoo):

The computer has rebooted from a bugcheck. The bugcheck was: 0x000000d1 (0x0000000000000010, 0x0000000000000002, 0x0000000000000000, 0xfffff880041124f0). A dump was saved in: C:\Windows\MEMORY.DMP. Report Id: 071013 ....asta imi arata...

| Moshoo a răspuns (pentru cridumi):

Pai cauta in c:\windows\memory.dmp acolo unde zice si citeste raportul sau posteaza-l aici.

| cridumi explică (pentru Moshoo):

Cum accesez memory.dmp? ...ca imi apare acces denied.

| Moshoo a răspuns (pentru cridumi):

Pai nu ai drepturi de administrator, adica nu e pc-ul tau?

| cridumi explică (pentru Moshoo):

Este al meu...dar nu imi apare cand dau click dreapta ...sa pot sa ii dau run as.

| Moshoo a răspuns (pentru cridumi):

Inseamna ca cine ti-a instalat windowsul l-a instalat fara drepturi de admin, probabil asa l-ai cumparat.Atunci cauta pe google "how to take ownership", este un programel, il rulezi si apoi o sa poti face orice.Sau daca ti-e mai simplu intra in control panel-user accounts si creeaza un cont nou cu drepturi de administrator.