| Constantin_Dragos_1997 a întrebat:

De ce de fiecare data cand incarc un clip pe facebook de pe telefon se vede foarte nasol cu tot cu Hd, trebuie sa il pun pe youtube mai intai si apoi distribui pe fb? (camera telefonului e de 20.7 mega pixeli, Sony xperia z2)

3 răspunsuri:
| AnKuXor a răspuns:

Facebook are o retea foarte mare, deci poate il comprimeaza ca sa economiseasca spatiu si sa se incarce mai rapid.
Te-ai intrebat vreodata cate milioane de persoane sunt pe Facebook conectati si folosesc resursele FB?

| Constantin_Dragos_1997 explică (pentru AnKuXor):

Aha, deci sa inteleg ca ar trebui sa il incarc pe youtub si apoi sa il distribui pe Fb pentru o claritate buna

| AnKuXor a răspuns (pentru Constantin_Dragos_1997):

Da.