| EnvyU a întrebat:

Am nevoie de sfaturi, telefonul actual este un Sony xperia z1 compact, din pacate l-am scapat si touchscreenul imi face probleme, nu merge o linie. Pentru reparat ma costa 400 ron.
Momentan mi s-a terminat optiunea de la Vodafone, eu cu mama aveam acelasi contract cu 2 numere si diferite optiuni, eu nu mai am nimic, ea mai are o optiune red 25.
Nu stiu ce sa fac, sa strang 400 ron si sa imi repar telefonul asta? daca nu stiti este un telefon chiar foarte bun, quad core 2. 2ghz, 2 giga ram, 12 giga memorie interna, camera 20.7 mega pixeli.
Sau sa ma duc la Vodafone sa vorbesc cu aia sa imi arate ce optiuni au pentru o prelungire cu telefon macar la fel de bun? Am inteles ca poti sa iti dai telefonul vechi si iti da un discount pentru noul telefon. Chiar nu stiu ce sa fac, voi ce ma sfatuiti?
M-as duce totusi la ei macar sa ma informez despre ce telefon as putea lua si ce discount as putea avea, am si cateva sute de puncte Vodafone, suntem la ei de ceva ani.

1 răspuns:
| IAmTheLegendary a răspuns:

Incearca sa il resetezi, daca nu merge te duci la Vodafone si vorbesti cu ei... happy