| Asdgjkjgs a întrebat:

De ce de fiecare data cand pornesc calculatorul trebuie sa apas mai intai f1 pentru a se deschide? Help :d

9 răspunsuri:
| jabiilord a răspuns:

Scrie toata eroarea ca sa ne dam si noi seama mai bine, dar daca iti apare de fiecare data cand deschizi calc e posibil sa se fi descarcat bateria de BIOS, eventual cumpara alta si inlocuieste-o.

Pe http://www.tutorialepc.ro gasesti si alte tutoriale despre calculatoare

| CM7YRE a răspuns:

Ce defectiune? Ce formatare? happy Pariu ca scrie press f1 to resume :p, apasa delete cand dai drumul la calculator, si la exist dai load optimized setting, sa fie setarile din bios date la default, si-atat tot, n-o sa-ti mai apara. tongue

| quintron a răspuns:

Reinstaleaza windows

| cornel a răspuns:

Formatare.

| NoKidding a răspuns:

Cand pornesti calculatoru apasa de multe ori "delete" si te trimite in Bios. Acolo o sa vezi putin mai in jos ca scrie "Halt On", dai enter pe el si iti apare o lista mica si din lista aia alegi " No Error". Dup'aia te duci la exit... te intreaba daca vrei sa salvezi setarile, dai "yes" si gata eroareawinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am avut si eu problema asta. Nu cumva scrie "floppy disk failed, press f1 to continue "? Daca da, intra in bios si la advanced intra in sectiunea boot menu si dezactiveaza tot ce tine de "floppy ". Funda.

| rvr a răspuns:

Cred ca are o defeciune sau asa se porneste el, nu e rau nimic in asta, dar ar trebui sa suni pe cineva care se pricepe in calculatoare cat mai repede. Eu cred ca nu e nimic grav. Funda?

| venomoustyle a răspuns:

Gaseste undeva,, Halt On" si dai No Errorswinking

merge 100%

| yoDS a răspuns:

Asa e si al meu x(