| kevin9 a întrebat:

De ce fiecare site mai ca te obliga sa accepti cookies?

Răspuns Câştigător
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Un fel de a afla pentru ei, cu cine stau de vorbă, teoretic, ca să te servească mai bine.

3 răspunsuri:
| PainTech a răspuns:

Coockie-urile sunt date de server catre clienti pentru a recunoaste utilizatorul data viitoare cand vine pe site sau in timpul aceleasi sesiuni.

Uneori sunt necesare (de exemplu platforme care necesita logare, cum ar fi Facebook, eMAG ca sa nu stai sa bagi user si parola de fiecare daca cand schimbi pagina). Alteori sunt pentru reclame si statistici.

Mai nou cu noile reguli de la Uniunea Europeana toti sunt obligati sa puna mesajul acela cu "Acest site foloseste cookies....etc."

Poti instala plugin in Chrome ca sa scapi de mesaje ( I dont care about cookies ) : https://chrome.google.com/......aoknhalnja

| Ionut659 a răspuns:

Reclame