| alex6630 a întrebat:

Am si eu o problema cu calculatorul: De la un timp mergea cam greu in modul ca browserele si internetul se incarcau cam greu si uneori pc-ul facea galagie. Ok, am deschis pc-ul l-am sters ventilatorul de praf si acolo unde mai trebuia dupa care am reinstalat windowsul dar netul merge tot la fel de greu iar inainte de incarca fiecare site imediat... Ce pot sa fac atata timp cat stiu ca problema nu este de la unitatea centrala sau de la net?

4 răspunsuri:
| ταξιδιώτης a răspuns:

O curatare a acestuia de fisierele inutile aflate pe hdd utilizand disk cleanup, Advanced SystemCare, TuneUp Utilities si Wise Registry Cleaner 4 Free.

| Freshh a răspuns:

Pai poate ii de la placa de retea.Sau poate unele programe din PC-ul tau ingreuneaza viteza internetului. Daca ai firewall-ul pornit,opreste-l si daca ai Avast antivirus,sterge-l pentru ca blocheaza foarte multe pagini pe internet. Daca chiar ii de la placa de retea,o poti schimba, nu-i scumpa, numa' 18 RON.Bafta!

| Sonnayasashikushinaide a răspuns:

Partea soft. Downloadeaza driver checker, va instala toate driverele automat.
Daca inca ai probleme, verifica termperatura in bios, daca este prea ridicata, poti dezasambla fiecare piesa si inspecteaza de arsuri, stergele de praf si introdu-le din nou.
Din experienta iti spun, de multe ori unele piese, sau cabluri nu fac contact perfect si se fac pierderi de intensitate, si asta se simte la performanta, drastic. O dezasamblare si reasamblare, si o curatare de praf ar trebuie sa fie suficient.
Daca nu, schimba coolerele.
Toate cele bune.

| Green007 a răspuns:

Pai.1 mai intreaba pe cineva cu le merge netu 2 am patit si eu ceva de genu da era de la ei! mi-am luat pachetul cu digital si fara sa stiu mi-au taiat din viteza la netsad si 3 am patit asa da problema era de la cei cu netu'