| fornea a întrebat:

De ce imi consuma procesoru multe resurse inainte imi consuma doar 13% (aveam pornit chrome, word si skype si aveam partajarea pornita si ascultam muzica) acum nu stiu de ce imi consuma 50-70% (doar cu chrome pornit)

5 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Verifică în task manager ce aplicații îți țin cpu-ul în load, și dezactivează-le din services.msc folosind funcția manual NU disablet, urmat de stop.Sunt situații în care unele servicii cum sunt cele de la net frimeworck și altele să se activeze abuziv, asta din cauza omiterii optimizării sistemului.Succes

| gelu1970 a răspuns:

Dezinstaleaza programele ce nu le folosesti si consuma, curata browsere, elimina arhive temp, elimina cookies, elimina extensii din chrome, dezabiliteaza servicii ce nu utilizezi, etc.

| Nelu62 a răspuns:

Tune-Up 2016 oferta doua zile (curatare- optimizare):
http://sharewareonsale.com/s/pc-tune-up-giveaway-coupon-sale

| McClod a răspuns:

Bug al hdd-ului, e pe duca reinstaleaza windowsul dar e o solutie de moment, curata procesorul pune-i pasta termoconductoare si iai alt hdd tongue

| IulianFlorentin a răspuns:

Daca ai multe jocuri instalate alea iti consuma ce mai mult din resurse chiar daca sunt inchise, sau poate ai vreun antivirus care consuma mult