| poilkjmnb a întrebat:

De ce imi da eroarea asta "windows cannot open the required file G:\Source\install.wim. Make sure all files required for installation are available, ant restart the installation." cand se porneste instalarea la windows 7? straight face multumesc :*

3 răspunsuri:
| matrix100 a răspuns:

Eu cred ca nu este bun dvd-ul de instalare al windows 7. E doar o parere s-ar putea sa ma insel. Incearca cu alt dvd sa instalezi win7

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca sa repari erorile dn windows astfel; my computer-local disc"C'-proprietati-tools-check now.Bifezi ambele patratele si dai ok. La urmatirul mesaj bifezi scheduled(programat), si apoi restartezi calcultatorul.la repornire windows-ul incepe sa repare erorile, este un proces in 5 pasi si poate dura aproxiamativ 40 de minute.Il lasi sa-si faca treaba.

| bogdanstan a răspuns:

Salut daca il instalezi de pe un dvd, s-ar putea ca atunci cand ai scris dvd-ul sa-l fi scris la o viteza prea mare si sa lipseasca diferite fisiere. Incearca sa il scrii la o viteza mai mica 6x sau chiar 4x, sau poti sa il faci de pe stick. Bafta si sper ca ti-am fost de ajutor.