| kosminica a întrebat:

De ce imi scrie la imprimanta "cartus lipsa sau deteriorat" am incarcat cartusele si nu mai merge?

6 răspunsuri:
| FoarteLetargic a răspuns:

Nu mai sunt cartusele bune. Schimba-le.

| haifisch a răspuns:

Nu mai merge ca ie stricate.

| vioreld a răspuns:

Cartusul s-a deteriorat. Cerneala din cartus este buna, dar el-cartusul s-a deteriorat. El are niste puncte (lamele) de contact, acele lamele (s-au cipuri, depinde de imprimanta) s-au deteriorat. Tu trebuie sa scoti cartusul si trebuie sa te duci cu el la un centru si sa cumperi alt cartus nou. Te duci cu cel vechi ca sa stie ei modelul.
Cartusul cand il cumperi nou este deja incarcat full!

| escroaca a răspuns:

Pentru ca nu mai ai culoare in cartus sau poate s-a uscat culoarea din cauza ca n-ai folosit imprimantahee hee

| junioru_4096 a răspuns:

Deci,un cartus cand s-a terminat si il reumpli, el trebuie resetat, exista un dispozitiv de resetat cartuse n-am idee cat costa 80-100 lei ceva de genu, ori s-a stricat cartusu, saaaaaaaaaaau reinstaleaza driverul de la imprimanta!

o zi tava sa ai
ps: e posibil sa nu functioneze nici dupa ce ai instalat din nou driverul, exista posibilitatea sa se fi stricat cartusul in cazul asta poti sal arunci happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ele pot fi incarcate cam de maxim 5 ori, depinde de firma care le produce. Dupa nu se mai prea poate. Trebuie sa le schimbi.