| spanak3 a întrebat:

Salutare tuturor.
Am o imprimanta hp c4280 la care sa bulit un tus!
Si imi spune cartus deteriorat sau lipsa!
Problema mea este ca nu mai pot printa nimic nici macar color?
Intrebarea mea este daca pot folosi celalalt cartus singur pana imi iau un cartus black?

2 răspunsuri:
| vigome a răspuns:

Nu pentru ca in general sunt ale dreakului, imprimantele astea si refuza sa porneasca daca nu au toate cartusele ok. Inainte de a cumpara cartusul vezi ca ai si varianta de reincarcare si e mult mai ieftina. Cum iti da cartus deteriorat sau lipsa scoate mai intii cartusul respectiv si curata-i cu alcool contactele fara sa il atingi(la contacte se intelege) cu mina apoi pune-l din nou in imprimanta. Vezi daca iti mai da mesaj si ce mesaj este. Daca iti da cartus gol, fa cum ti-am spus eu, incarca-l, e mai ieftin si in plus il poti incarca de mai multe ori. Oricum cartusele de HP se incarca destul de usor. Problema este apoi sa ii resetezi nivelul de cerneala pe care il vede imprimanta. Nu este f. dificil. Pentru mai multe detalii, daca doresti, da-mi mesaj.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vigome da'mi un add la bobby12e2007 sa imi expl ceva despre acel reset de nivel