| tasteme a întrebat:

De ce, intotdeauna cand suna telefonul fix mi se deconecteaza internetul? [ as vrea asa mentionez ca sunt legata prin fir cu inca un prieten, care nu are internet dar are telefonul fix rolling on the floor ]. Pot sa fac ceva in privinta asta?

Răspuns Câştigător
| xOchelariCuInfraRosu a răspuns:

Aaaa! pai de fiecare data cand vb cu acea persoane, internetul tau se conecteaza la calculatorul lui. daca nu are calculator inseamna ca cablul tau care l-ai primit cu tot cu internet sa "transmis" la el stai linistit mi s-a intamplat si mie. ce poti face in privinta asta? pai eu am "scapat" de acea problema chemandui pe cei care mi-au "tras" internetul si au "dezlegat" problema rupand "legatura" prin fixul meu si al prietenei mele cele mai bune. succes iti doresc. funda?winking

1 răspuns:
| ...:::My\Tears/Run\Black:::... a răspuns:

Nu, nu poti deoarece tu esti conectat cu internetul la firma de telefon de exemplu: ai romtelecom la telefon si internet. daca stai pe internet iar apoi suna telefonul si raspunzi, te va deconecta de la internet... singura metoda este sa schimbati firma de internet cu alta de exemplu: ClickNet, etc.