| 334499 a întrebat:

De ce mi as lua un e book reader? Au un ecran mai special de protectie pentru ochi? Ca daca e ca acela de la telefon e cam naspa.

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Chiar asa.De ce ti-ai lua?

| AlexanderAdrian a răspuns:

Da, un e-book reader protejeaza ochii atunci cand e de firma si include tehnologia e-ink. Asta il face sa iti afiseze pe ecran textul ca si cum ai avea in fata o foaie normala. Exista insa o problema, e-ink-ul normal chiar e ca o foaie, iti va trebui sa ai lumina in camera. Exista insa si varianta paper white cu iluminare, vei putea astfel citi mai bine si fara sa luminezi cumva e-reader-ul. Insa sunt mai scumpe. Iti recomand intotdeauna kindle.

| Th3AbSinTh3 a răspuns:

Nu stiu, dar eu te sfatuiesc sa te duci sa-ti iei niste ochelari pentru protectie la PC, fara dioptrii daca n-ai nevoie, e cel mai bine, te va ajuta mult in timp, vei evita sa porti ochelari de vedere

| ubox7007 a răspuns:

Depinde, da unele au e-ink, adica arata ca o foaie normala, si in cel mai puternic soare se vede perfect, nu foloseste lumina, ci e-ink (unele, altele sun cu leduri)