| TonySchwann a întrebat:

De ce mi s-au inversat tastele? Am Windows 7 si nu am tastatura data in lb. romana.

4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Tastatura in limba romana se poate instala din Windows nu este ceva neaparat fizic. Un exemplu: https://www.youtube.com/watch?v=IM0qt3fSyTo

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Apasa tasetle alt si shift in acelasi timp si va reveni.Ai apasat astea doua din greseala si s-a schimbat in alta limba.

| TonySchwann explică:

Am incercat varianta Alt+Shift, dar nu merge. Apoi, acel video este dedicat pentru Windows XP. Sunt acolo meniuri pe care nu le am. In loc de o, imi arata 6, in loc de m arata 0. Iar daca apas cifrele respective, tot cifrele apar. Credeti ca este ceva din interior?

| TonySchwann explică:

Am apasat Num Lock. Poate l-am mai apasat o data. Multumesc oricum ca v-ati oferit sa-mi acordati ajutor.