| iullyan22 a întrebat:

Un prieten si-a instalat windows xp sp 2 din greseala in italiana. Cand a vrut sa-si schimbe limba nu s-a intamplat nimic dar i s-au inversat tastele de la tastatura, astfel tastele nu ma corespund. Si mai are o problema cu pc-ul, nu se poate instala nimic pe el: toate descarcarile se bloacheaza intre 60% si 99%.Cum ar putea rezolva problemele?

3 răspunsuri:
| Generalul a răspuns:

Pai poate nu are instalat pack-ul de romana, sa incerce sa-l instaleze din control pannel. Dar oricum daca zici ca are si alte probleme windows-ul cel mai bine sa descarce alta versiune, sau daca are un pc bun, direct windows 7.

| iullyan22 explică (pentru Generalul):

Nu are un pc performant de aceea nu cred ca merge windows 7 sau vista. Ar putea sa mearga dar greoi. Cu 512 mb ram nu prea poti sa faci multe.

| Terinte99 a răspuns:

Descarca un windows xp butabil de pe net de pe alt calculator pe cd si va merge