| maradona10 a întrebat:

De ce mi se blocheaza mouseul? Aseara mi s-a blocat pentru a doua oara iar astazi pentru a treia oara. Se blocheaza si nu se mai misca si il inchid de la botonul centralei sau nu mi se blocheaza dar cand vreau sa deschid ceva merge foarte greu. Si ii dau restart dar imi ia cam 20 min pana se revine.

9 răspunsuri:
| Bomfaier a răspuns:

E posibil ca mufa mouseului să nu fie bine băgată în unitate, sau poate cablul e "gâtuit" undeva şi nu face contact bine. Dacă mouseul are mufă veche, de tip PS2 (rotundă) e posibil să ai o problemă cu driverul, că şi eu am păţit aşa ceva. Încearcă alt mouse şi dacă face la fel înseamnă că e de la driver sau de la sistem.
Problema o poti afla doar tu, noi iti putem spune care ar fi cauzele din punctul nostyru de vedere.
Şi nu uita că restartul nu e o soluţie bună de cele mai multe ori, mai ales dacă dup-aia trebuie să aştepţi o grămadă până porneşte iar.

| Niiiicu a răspuns:

E mouseul de vina, s-a stricat, iti recomand sa iti cumperi altulwinkingsau e pc cam slabutbig grin

| singuraticul21 a răspuns:

Ce procesor ai? Ori e de la procesor ori de la windows.

| stelistu720 a răspuns:

Mie nu mi se misca deloc sageata pe ecran si am luat alt mouse si acum merge. Ia-ti si tu alt mouse sau incearca-l la alt pc.

| Rubyy02 a răspuns:

1. Verifica mouse-ul la alt pc!(daca merge fa urmatorul lucru):
2. Fa windows-ul.
3. Daca tot se blocheaza mouse-ul VERIFICA PASTA TERMICA DE PE PROCESOR(iti recomand sa nu te bagi daca nu stii sa o schimbi)Succeshappy

| maradona10 explică (pentru Rubyy02):

Baieti,am un procesor Intel r core tm i3cpu 2,93 ghz + 4 gb ram si placa video gforge 450 de 1gb memorie, deci sistemul ii bun iar mufa ii patrata acolo unde o bag in pc, si mouseul ii cumparat nou nout. Are de abia 1 an.Ce naiba? cryingcrying

| Rubyy02 a răspuns:

Atunci fa un Update la toate driverele. Am auzit pe cineva ca ii facea aceeasi problema din cauza placii video.

| BlackStar_Crryss_1997 a răspuns:

Mouse-ul e stricat. Iti recomand sa il desfaci si sa te uiti la lentila laserului daca se misca pune niste super glue sau alt lipici.

| Postasu_Radu_1979 a răspuns:

Salut TPU. Si eu ma comfrunt cu aceasta problema, aceasta problema este de la placa video!