| sportacus1976 a întrebat:

De ce mi se deregleaza ora ziua luna si anul de fiecare data cand deschid laptopul? Se pune in anul 2007 si nu pot deschide nici o pagina de internet pana nu actualizez ora.

5 răspunsuri:
| robert35 a răspuns:

Intra an bios si fa setarile de acolo

| K0sti a răspuns:

Bateria de pe placa de baza e dusa si trebuie schimbata!

| al3xander a răspuns:

Posibil ca e bateria de la placa de baza descarcata si de asta nu functioneaza ceasul si se reseteaza. bateria arata asa http://pctechnotes.com/wp-content/uploads/2009/09/remove-battery.jpg

| xLionel a răspuns:

O problema asemanatoare am avut si eu. Faza era ca la mine se intampla asa cand isi dadea reset (prin zona mea sunt multe socuri de curent) si daca continuam si intram in windows nu era afectat. Daca alegeam sa-l inchid ora si data se resetau... eu l-am lasat asa resetatnd de fiecare data doar data tongue Acum am alt Pc mult mai performant happy. nu cred ca te-am ajutat dar am dat un exemplu cand se mai reseteaza data.

| Valentina_Aandreeaa_1987 a răspuns:

Stie cineva daca se schimba greu bateria de pe placa de baza la un laptop Dell? se poate schimba acasa sau necesita schimbata intr-un service de specialitate?