| DanDannn a întrebat:

De ce mi se opreste laptopul din senin, fara sa ii fac nimic? Mi se intampla asta de 2 zile...
Este posibil sa fie de la prelungitor? Are o siguranta care daca vine curentul prea mare, se opreste o secunda totul, insa nu cred ca asta e problema...ecranul se face negru fara vreo eroare, de la ce poate fi si cum se poate repara si cat costa?
Acer Aspire 5738 ZG
Intel core 2 duo 2. 1ghz 800 mhz FSB
Ati mob. raedon hd 4570 512
4 gb ram
320 hdd
Nu am mai avut probleme de genul, doar se stinge instant dupa ceva timp, dupa 4 ore de la pornire, poate fi de la curent? si nici fierbinte nu e sa zici ca e overloaded.

Răspuns Câştigător
| MescaMascalina a răspuns:

Si mie mi se intampla asa inainte, tot Acer Aspire am si l-am intrebat pe un amic de-al meu ce trebuie sa fac iar el m-a sfatuit sa ii curat cooler-ul. L-am desfacut cu mare atentie (aveam emotii) laughing si i-am curatat acel cooler cu o pensula de machiaj fina. Intr-adevar, dupa aceea a mers si inca merge foarte bine fara oprire. Dar nu stiu daca la tine e aceeasi problema (tin sa mentionez ca se formase un strat considerabil de praf pe cooler ca eu il mai tin pe jos, in pat, peste tot big grin)

Alte răspunsuri
8 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Pai daca nu ii faci nimic el intra in HIBERNARE sau Standby!
STAND BY - Intra in :control panel -> power options -> System Standby = Never

| FesCuDungi a răspuns:

Posibil sa fie windowsul de vina!

| Aditzu1988 a răspuns:

Sigur nu e fierbinte? Eu unul am avut un aces aspire 5510 parca era si s-a supraincalzit o data si a facut un contact incorect pe placa de baza si am zis adio laptopului. Parerea mea este sa il cureti de praf si daca tot face asa da fugutza la un service daca tii la el.

| alexmarian08 a răspuns:

DA posibil sa fie de la curent sa vina prea puternica sau sa fie de vina sursa

| printesatha69 a răspuns:

Vreau sa ma ajute si pe mine cineva, va rog pentru ca eu nu pot pune o intrebare asa de scurta.Intrebarea estebig grine ce cand inchid ercanul(adica il las in jos(la maxim)) si apoi il deschid peste 1 minut nu se mai vede ecranul chiar daca e pornit(nu e programat nici pentru hibernare nici pentru standby)Trebuie mereu sa-l opresc si sa-l pornesc din nou de la buton.

| AndreeCdu a răspuns:

Si eu am avut aceeasi problema. L-am curatat, iar acum cand vreau sa-l deschid face ca o alarma si trebuie sa-l scot din priza. Adica sa-l inchid, ce ar trebui sa-i mai fac? Poate fi si din alta cauza?