| AYoRollLikeABuffalo a întrebat:

De ce mi se restarteaza calculatorul asa de des [de unul singur]? Deci, sa zicem ca lucrez in GIMP si ascult muzica in ITunes si mai am inca doua browser'e deschise plus inca cateva foldere, si de o data BANG! se restarteaza! de ce?

Răspuns Câştigător
| trolololo a răspuns:

Pai e vara, dacă nu ai umblat prin el de mult e praf și se încălzește și își da restart. Descarca AIDA 64 sau Speed Fan și urmărește temperaturile.

7 răspunsuri:
| Jax16 a răspuns:

Sursa TATA..am schimbat 3 pana acum. daca nu e sursa sa iau e remove laughing).

| trolololo a răspuns (pentru Jax16):

Daca ai luat surse la 50 lei e și normal.

| AYoRollLikeABuffalo explică (pentru trolololo):

Frate, n'am luat nimic pentru calculator de cand l-am cumparat si asta a fost acum vre'o 4 ani. deci in patru ani nu am avut nici o problema cu el. laughing
chestia asta a aparut acum recent.

| AYoRollLikeABuffalo explică (pentru trolololo):

Okay, mersi

| Pheonix33 a răspuns (pentru AYoRollLikeABuffalo):

Spune-ne mai exact ce sursa ai?

| Jax16 a răspuns (pentru trolololo):

Prietene, daca u ai sursa de 50 de lei este problema tawinking...eu nu folosesc asa ceva, momentan am un Corsair CMPSU-600CXV2 600W, ATX2.3, ca ti-am scris si denumirea exacta, si da, am schimbat 3 din asteawinking... si pentru cultura ta generala, mi-au fost arse din urmatoarea cauza : Procesor mare ..racire nesuficienta, sursa POC.

| trolololo a răspuns (pentru AYoRollLikeABuffalo):

Pai e vara, dacă nu ai umblat prin el de mult e praf și se încălzește și își da restart. Descarca AIDA 64 sau Speed Fan și urmărește temperaturile.

| Razvanpen15 a răspuns:

Desfa unitatea si curat-o de praf. am intalnit si eu problema asta de nenumarate ori.