| anonim_4396 a întrebat:

De ce mi se restarteaza calculatorul singur? big grin Ar trebui dezinstalat?

13 răspunsuri:
| elycrissro a răspuns:

Marea majoritate a cazurilor este caldura si praful din calculatoare, uite un editorial mai detaliat aici:
http://www.byetsoft.eu/......la-pc.html

| Sოﺁℓε a răspuns:

Buna! Da, ar trebui sa iti reinstalezi Windowsul.

| gianys75 a răspuns:

Poate sa fie si memoria RAM...este plina de praf ...sau sursa. Curata-l de praf si incearca.

| babygirlmeli a răspuns:

Si eu am patit asa, si era sursa de vinahappy

| gaby_4040 a răspuns:

Mie de ce nu-mi apare advanced in system?:-s

| sereday a răspuns:

Service scrie pe el (sa nu-l cureti cu carpa sau pensula si0 mai ales cu el oprit si scos din priza neaparat

| oranya a răspuns:

Dezinstalat ce?
Ar trebui reinstalat Windows-ul cred.

| scarly86 a răspuns:

Poate ai probleme cu sursa sau ti se incalzeste placa video daca o forjezi prea mult.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dezinstalat ce? straight face 1. Reinstaleaza Windows-ul. 2. Scaneaza-ti calculatorul cu BitDefender Total Security 2010 pentru a stii 100% daca ai sau nu virusi. 3. Sterge praful din carcasa. 4. Schimba coolerul procesorului. Costa cativa lei. 5. Ia legatura cu un expert, recomandat cu o firma profesionista si schimba-ti sursa, hardul, sau procesorul, depinde. 6. Apasa : start > Control Panel> System > Advanced > Debifeaza Automatically restart. 7. Verifica placa de baza, cauta actualizari(updaturi) pe internet pentru firmele pe care le folosesti. Ex: Intel, Gigabyte, Asus etc. Sper ca te-am ajutat.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

NU stiu.
Si mie mi se restarteaza poate din cauza placii video sau de la ventilator...Nu stiu nici, va rogggg, ajutati-macryingcryingii enervant.Numai cand ma joc.

| Ronaldinho1 a răspuns:

Dezinstalat ce?
Poate ca ar trebui reinstalat Windows-ul.

| satana3 a răspuns:

Salut! Daca ai win XP incearca sa faci click dreapta pe ->Proprietati -> Advanced ->Startup and Recovery ->Setting apoi vezi daca casuta automatically restart are semnul ala verde daca il are dai pe el.....La fel si pentru win 7 daca nu inseamna ca este alta problema cv la memorie sau la sursa. Sper ca te-am ajutat!