| bogdan1011 a întrebat:

De ce nu imi apare textul in yahoo messenger, adica deschid fereastra de chat scriu ceva dau enter si dispare, fereastra ramane alba nu apare nimic, am instalat mesul de vreo 5 ori, toate versiunile de la 8 in sus. Daca ma poate ajuta cineva cu o explicatie as fi recunoscator.

Răspuns Câştigător
| StefanS a răspuns:

Fa ce face aici si o sa iti apara din nou. :)
http://www.videotutorial.ro/? p=1922

3 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Mai intai:
1 Asigura-te ca ai iesit din Yahoo Messenger si ca la-i inchis

2 click pe Start

3 click pe Run

4 in Run scrii: regsvr32 jscript. dll

5 apasa ok

6 va aparea o fereastra de confirmare cum ca jscript. dll a fost restaurat cu succes si dai ok

7 repeti pasii 2 si 3 iar la pasul 4 de data asta vei scrie: regsvr32 vbscript. dll si procedezi ca la pasul 6
Daca tot nu vezi scrisul pe mess mai fa si asa Se deschide in stanga jos la start run-ul in care se va scrie regedit apoi se da enter, se va afisa o fereastra de editare a registrilor din windows ( foarte mare atentie aici ) vei parcurge intocmai acesti pasi, se da click pe HKEY_CURRENT_USER, dupa care Software, dupa care Microsoft, dupa care Windows, dupa care CurrentVersion, dupa care Internet Settings, dupa care se va sterge folderul Zones cu click dreapta pe el si delete Se inchide regedit si redeskideti yahoo messengerul...si apropo instaleaza-ti antivirus bun.MASS"
daca nici acum nu merge descarca si ruleaza Dr. Web Curelt in safe mode!(esti virusata) de aici http://www.freedrweb.com/cureit/?lng=en si apoi Malwarebyte AM de aici http://www.malwarebytes.org/mbam.php (amandoua programele curata si dezinfecteaza diferite tipuri de virusi, troiaeni keylogere.rogue,spyware) Sper ca ti-am fost de folos!

| jabiilord a răspuns:

Eu am facut un mic programel ca sa nu isi mai bata toti capul cu registri, comand prompt sau alte bazaconii de IT (special pentru cei atehnici).

Programul l-am denumit "Yahoo text repair" si poate fi descarcat de aici: http://www.tutorialepc.ro/......utie.html.

Pentru cei cu windows 7 si cu UAC-ul (user account control) activat programul trebuie rulat cu drepturi de administrator.

| pure9 a răspuns:

Si mie mi s-a intamplat la fel. Stateam pur si simplu pe mess si la un moment dat a disparut totul si nici pana acum nu am reusit sa il fac. Incearca Trillian eu pe asta il folosesc acum si sunt destul de multumita.