| imMrsD a întrebat:

Yahoo Messenger nu-mi mai afiseaza ce le scriu la altii sau ce imi scriu ei mie, doar in coltul din dreapta jos, restul e alb in fereastra de chat. Inainte am instalat un multi messenger, poate fi de la aia sau altceva. Totusi, nu stiti ce as putea face in afara de a-mi reinstala Windowsul ca sa imi mearga din nou?

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

Fa asta :Se deschide in stanga jos la start run-ul in care se va scrie regedit apoi se da enter, se va afisa o fereastra de editare a registrilor din windows ( foarte mare atentie aici ) vei parcurge intocmai acesti pasi, se da click pe HKEY_CURRENT_USER, dupa care Software, dupa care Microsoft, dupa care Windows, dupa care CurrentVersion, dupa care Internet Settings, dupa care se va sterge folderul Zones cu click dreapta pe el si delete Se inchide regedit si redeskideti yahoo messengerul.AI scapat! Bafta!

9 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

@ladyrshelly fa ce am zis eu si nu trebuie sa reinstalezi windows-ul!
Un update de la Adobe intra in conflict si dispare scrisul de pa mess de asemenea si gadgeturile de pe desktop! Eventual faceti si o devirusare cu Malwarebytes Anti-Malware de aici http://fileforum.betanews.com/detail/Malwarebytes-AntiMalware/1186760019/1 si salveaza-l pe Desktop.
Instaleaza-l si la sfarsit asigura-te ca ai bifat urmatoarele: Update Malwarebytes' Anti-Malware si Launch Malwarebytes' Anti-Malware. Apoi apasa Finish.
Dupa lansarea programului, selecteaza Perform full scan si apoi apasa pe Scan.
La terminarea scanarii apasa OK si apoi Show Results. Asigura-te ca e totul bifat si apoi apasa Remove Selected. Nu strica sa va verificati computerul! Succes!

| jabiilord a răspuns:

Uite aici un programel facut de mine ce iti va rezolva problema: http://www.tutorialepc.ro/......lutie.html

| Slavian a răspuns:

O solutie ar fi sa urmariti pasii:
1 Asigurativa ca ati iesit din Yahoo Messenger si ca la-ti inchis
2 click pe Start
3 click pe Run
4 in Run scriem: regsvr32 jscript. dll
5 apasam ok
6 va aparea o fereastra de confirmare cum ca jscript. dll a fost restaurat cu succes si dam ok
7 repetam pasii 2 si 3 iar la pasul 4 de data asta vom scrie: regsvr32 vbscript. dll si procedam ca la pasul 6
Bafta!

| Gândac a răspuns:

Am avut şi eu problema şi nu cred că a fost de la un multi-mess. Încercă să dezinstalezi mess-ul şi să descarci altă versiune.

| BrD a răspuns:

Ai luat un virus. Du'te in control panel -> add/remove programs-> dai uninstal la yahoo messenger...

Apoi scanezi computerul, reinstalezi messu si voila happy

| marsat a răspuns:

Prima varianta: Mergi la butonul Start – Click pe Run – tasteaza regsvr32 jscript. dll – dupa care apasi OK

Mergi la butonul Start – Click pe Run – tasteaza regsvr32 vbscript. dll – dupa care apasi OK apoi redeschizi messul

Daca nu iti merge aceasta varianta incerci a 2-a varianta care la mine a functionat
2. Faci un backup la registry! http://www.youtube.com/watch?v=Atsu5OC0tuY inainte de a urma pasii de jos

Deschizi in stanga jos la start run-ul in care vei scrie regedit apoi dai enter, se va afisa o fereastra de editare a registrilor din windows ( foarte mare atentie aici ) vei parcurge intocmai acesti pasi :
Dai click pe
HKEY_CURRENT_USER, dupa care Software, dupa care Microsoft, dupa care Windows, dupa care CurrentVersion, dupa care Internet Settings, dupa vei sterge folderul Zones cu click dreapta pe el si delete.
Se inchide regedit si redeschizi Yahoo Messengerul!

valabil pentru cei care nu pot scrie si nu pot primi ceea ce au scris altii inclusiv pentru cei care nu pot da buzz
Succes!

| smashedblackfox a răspuns:

Eu am incercat cam tot ce se poate (am cautat rezolvari si pe site-uri yahoo in engleza) si nu a mers nimic. Acum urmeaza sa-mi reinstalez windows-ul angry

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Felicitari pentru neluL! Raspunsul este corect.

| Suzzy_5903 a răspuns:

Asta e singura solutie. Am patit-o si eu si trebui esa instalezi windows`ul:X