| vBunicutzu023 a întrebat:

De ce nu imi merge sunetul?

Pana acum 5 luni imi mergea, dar am trecut pe casti prin USB, castile mi s-au ars si le-am schimbat da nu mi se aude nimic. Am reinstalat windowsul si tot nu-mi merge, nici daca pun boxele sau noile casti, ce trebuie sa fac?

Este cumva de la placa de sunet? Cand intru in Control Panel- Sound and Devices nu-mi da nimic, ce trebuie sa fac?

Răspuns Câştigător
| andra_9585 a răspuns:

Descarca realtek ac 97.Il poti lua de aici:http://download.chip.eu/ro/Realtek-AC-97-4.0.6_1002940.html

5 răspunsuri:
| Daygum a răspuns:

Instaleaza placa de sunet, trebuie sa ai pe un cd. Daca nu ai cauta pe google: realtek audio driver si vezi care se potriveste cu pc-ul tau.

| andra_9585 a răspuns:

Te-am ajutata?happy...pana la urma-ti merge?

| Alex_8669 a răspuns:

1.Instaleaza de pe cd-ul original driver-ul pentru sunet!
2. Cauta un program care iti spune detaliile despre sunet.
3. Daca ai Windows 7 du-te la sound trubleshooting sau cauta pe youtube windows xp / vista sound problems ceva de genul, depinde ce ai tu.

| vBunicutzu023 explică:

CD-ul nu-l mai am...Pana acum mergea odata cand instalam placa video...Si numai mere, acum downloadez de la andra.

| vBunicutzu023 explică:

Multumesc Andra.