| RobertVali111 a întrebat:

De ce nu mai pot sa intru pe facebook? imi apare asa:

Conectare imposibilă

Firefox nu poate stabili o conexiune cu serverul www.facebook.com.

Acest sait poate fi indisponibil temporar sau prea ocupat. Încercați din nou în câteva

momente.

Dacă nu puteți încărca nicio pagină, verificați legătura la rețea a calculatorului

dumneavoastră.

Dacă calculatorul dumneavoastră este protejat de un paravan de protecție sau un proxy, asigurați-vă că

Firefox are permisiunea de a accesa internetul.

Folosesc Firefox, am incercat si cu Google Chrome si tot nu merge.

Cum fac sa repar asta?

1 răspuns:
neluL
| neluL a răspuns:

Nu te speria, probabil este o problemă la serverele celor de la Facebook, așteaptă câteva minute și încearcă să te conectez din nou și vei vedea că merge.
Nu este o problemă cu calculatorul, doar browserul Firefox nu poate stabili în acest moment o conexiune cu serverul celor de la Facebook, se întâmplă destul de des acest lucru din cauza saturării rețelei, a lor nu a ta!
Probează și de pe alte browsere să vezi dacă te poți conecta (Internet Explorer de exemplu ), iar dacă perioada de timp în care nu te poți conecta durează mai mult de o oră verifică dacă antivirusul nu blochează pagina respectivă!
Verifică de asemenea dacă scrii corect adresa!
Sterge cookies-urile din Mozilla Firefox!
Da un restart la browser!