| RoyDupuis a întrebat:

De ce nu-mi apare numele meoldiei si artistul dupa ce trag un CD pentru masina (track). mp3 -urile care le-am inregistrat pe CD au numele si artistul, inclusiv la "file info"... cum fac ca dupa ce inregistrez un astfel de CD sa-mi apara numele melodiei si artistul? FUNDA RASPUNS CORECT!

Răspuns Câştigător
| lpavel a răspuns:

Nu-ti apare numele pentru ca piesa a fost convertita... ca sa apara numele pe CD-player trebuie sa iei la rand fiecare piesa si s-o redenumesti facand asa: clic drept pe piesa respectiva,
-clic Proprietati (jos)
-clic Detalii (sus al 3-lea)
Apoi la Descriere poti schimba Titlu, mai jos artistul, albumul etc dand clic in dreapta lui, stergi ce este acolo, scrii ce vrei, SE APLICA, OK. Bafta!

3 răspunsuri:
| RoyDupuis explică (pentru lpavel):

Da. mi-a spus cineva, am instalat vechiul prieten Winamp happy si am completat acolo la "file info"/metadata... insa dupa asta, am inregistrat CD-ul si cu Windows Media Player si cu BurnAware, apoi le-am verificat in masina, la dvd player, in pc in mai multe playere nu a vazut numele DECAT IN PC RULAND CU BSPLAYER (ATAT!) In rest arata doar Track 1, 2, 3...

| lpavel a răspuns (pentru RoyDupuis):

Fa asa cum am zis si vei vedea altfel!

| RoyDupuis explică (pentru lpavel):

Tardiv, daca-mi spuneai asta aseara... le-am tras deja sad mersi, am sa tin minte pe viitor. o sa vad atunci daca iese. happy